Jedną z najważniejszych zalet inwestycji jest jej rozplanowanie i staranny projekt. Żadna sąsiednia inwestycja nie oferuje tak dużego wspólnego zamkniętego terenu, umożliwiającego bezpieczną rekreację dzieciom i dorosłym. Teren inwestycji to 16 000 m2 uporządkowanej, zazielenionej przestrzeni. Co więcej, przy tak dużej działce udało się wyłączyć ruch samochodowy z terenu inwestycji, co jest dodatkowym walorem przestrzeni wspólnej. Koncepcja osiedla tworzy zatem bezpieczną zamkniętą całość – spokojną enklawę w środku miasta.
Nieliczne inwestycje oferują również tak dużą ilość elementów małej architektury: 2 place zabaw, siedziska, ławki, trejaże, pergole, alejki, trawniki, oświetlenie oraz 2 fontanny. Wyjątkowa w przypadku nowych inwestycji jest też dbałość o istniejący drzewostan, tak jak to miało miejsce w przypadku Hubertusa - gdzie zachowano drzewostan wzdłuż ulicy Obrzeżnej, a drzewa istniejące na terenie inwestycji wkomponowano w nowy projekt zieleni.
Osiedle zostało zaprojektowane jako jedno założenie urbanistyczne, w którym główną oś stanowi szeroki pasaż wzdłuż którego zostały usytuowane budynki. Te posadowione wzdłuż ul. Obrzeżnej mają od 4 do 6 pięter, korespondując w ten sposób wysokością z niską zabudową istniejącą po drugiej stronie ul. Obrzeżnej. Budynki znajdujące się po przeciwnej stronie osi założenia urbanistycznego mają od 6 do 10 pięter z najwyższą częścią w południowo zachodnim narożniku działki. Niższe budynki zostały wybudowane na kształcie zbliżonym do kwadratu, dwa wyższe wzniesiono w linii prostej.
Osiedle zostało zrealizowane w sześciu etapach, z którch ostatni zakończono w czerwcu 2016 r.
Kompleks mieszkalny Hubertus składa się z siedmiu budynków o łącznej liczbie 1 109 lokali mieszkalnych.
W każdym z etapów dostępne były mieszkania różnych typów i wielkości, od 1 do 5 pokojowych.